Nem számít hogy milyen kávét iszol, úgy vélem abban egyetérthetünk, hogy a repülőn felszolgált kávé általában a „rossz kávé” kategóriájába esik.De miért szörnyű a fedélzeten felszolgált kávé?
Talán a kávébabbal van a baj?
Minden rossz minőségű kávét először a kávébab oldaláról közelítünk meg. De ebben az esetben nem az a fő probléma.
Biztos, hogy voltak olyan idők, amikor a légitársaságok rossz minőségű babbal dolgoztak, de mára a kávékultúra felértékelődött, így a légitársaságoknak is újra kellett gondolniuk a kávéval kapcsolatos stratégiájukat.
Néhány légitársaság az Egyesült Államokban azzal hirdeti magát, hogy egy adott márkájú kávét szervíroznak. Abban bíznak, hogy az utasok értékelik a légitársaság törődését a kávéjuk tekintetében.
De akkor mi a probléma? Kezdjük a vízzel.
Az Amerikai Környezetvédelmi Ügynökség 2012-ben tesztelte a kereskedelmi légitársaságokon lévő vizet és
12%-ukban káros baktériumokkal szennyezett vizet talált.
Azaz minden tizedik gépen kifogásolható volt. A vízminőség még az utaskísérőket és a pilótákat is visszatartotta a tea és kávé fogyasztásától.
Mihez kezdjen egy kávéfogyasztó?
Sok ember (én is közéjük tartozom) nem iszik kávét a repülőn. Néhányan olyan messze mennek, hogy a repülőn felszolgált kávét a poshadt vízhez hasonlítják. Nem az 1990-es éveket írjuk, amikor még saját termoszt vihettünk fel a gépre, így ez az opció kiesett. Sokáig a kávékedvelő tömegek saját maguk készítették a kávét a fedélzeten magukkal hozva a babot, őrlőt és csak forró vizet rendeltek. Azonban ez a légügyi hatóságok tiltása óta nem járható út. Ez arra ösztönzi a kávéfogyasztót, hogy
még otthon indulás előtt igyon egy jó kávét vagy vegyen egyet a reptéren, feltételezve hogy ott jó a kávé kínálat.
Persze egy transzatlanti repülésen van kellő idő egy„hideg főzéshez”. Nem kell mást tenned, mint venni egy finom anyagú folyadék tároló zacskót, amely lehetővé teszi, hogy összekeveredjen a kávé a vízzel. A reptéren vegyél vizet, így elkészítheted a saját kávédat.
Ti mit gondoltok erről?
Forrás: thekitchn.com